All fixtures are now available in our tournament software.

Please select the day. Look for your team.

When you choose your team, you will be able to see the draw and the ladder.

Saturday 25th September
Sunday 26th September
Image
Image
Image
Image

U9 2021

Team Photo's and player details will be available in the Magazine!

Live Stream Day OneImage

Competition Day One: Friday September 24th


Under 9 - Day 1 (Field A & B)

Field 1Field 1Field 2Field 2
Kick OffFinal WhistleHomeAwayHomeAway
13:3014:05Magic United BlueSouthside EaglesSunshine Coast FirePalm Beach
14:1014:45Magic United RedGCU BlueVirginia UnitedRochedale Rovers
15:0015:35Magic United BlueSunshine Coast FireSouthside EaglesPalm Beach
15:4016:15Magic United RedVirginia UnitedGCU BlueRochedale Rovers
16:3017:05Magic United BluePalm BeachSouthside EaglesSunshine Coast Fire
17:0017:45Magic United RedRochedale RoversGCU BlueVirginia United

Under 9 - Day 1 (Field C & D)

Field 3Field 3Field 4Field 4
Kick OffFinal WhistleHomeAwayHomeAway
13:3014:05Runaway BayPeninsula PowerGCU RedSoccer X
14:1014:45GCK MaroonEastern SuburbsCoomeraSomerset
15:0015:35Runaway BayGCU RedPeninsula PowerSoccer X
15:4016:15GCK MaroonSomersetCoomeraEastern Suburbs
16:3017:05Runaway BaySoccer XPeninsula PowerGCU Red
17:0017:45GCK MaroonCoomeraEastern SuburbsSomerset

Under 9 - Day 1 (Field E & F)

Field 5Field 5Field 6Field 6
Kick OffFinal WhistleHomeAwayHomeAway
13:3014:05GCK WhiteJGFACorinthiansCaloundra
14:1014:45EDDS AcademyFootstars AcademyRobinaMagic TS Football Academy
15:0015:35GCK WhiteCorinthiansJGFACaloundra
15:4016:15EDDS AcademyRobinaFootstars AcademyMagic TS Football Academy
16:3017:05GCK WhiteCaloundraJGFACorinthians
17:0017:45EDDS AcademyMagic TS Football AcademyFootstars AcademyRobina

Competition Day Two: Saturday September 25th


Under 9 - Day 2 (Field A & B)

Field 1Field 1Field 2Field 2
Kick OffFinal WhistleHomeAwayHomeAway
13:3014:05PlatePlate0
14:1014:45PremierPremier0
15:0015:35PlatePlate0
15:4016:15PremierPremier0
16:3017:05PlatePlate0
17:0017:45PremierPremier0

Under 9 - Day 2 (Field C & D)

Field 3Field 3Field 4Field 4
Kick OffFinal WhistleHomeAwayHomeAway
13:3014:05PlateEuropa
14:1014:45PremierChampionship
15:0015:35PlateEuropa
15:4016:15PremierChampionship
16:3017:05PlateEuropa
17:0017:45PremierChampionship

Under 9 - Day 2 (Field E & F)

Field 5Field 5Field 6Field 6
Kick OffFinal WhistleHomeAwayHomeAway
13:3014:05EuropaEuropa0
14:1014:45ChampionshipChampionship0
15:0015:35EuropaEuropa0
15:4016:15ChampionshipChampionship0
16:3017:05EuropaEuropa0
17:0017:45ChampionshipChampionship0

Competition Day Three: Sunday September 26th


Under 9 - Day 3 (Field A & B)

Field 1Field 1Field 2Field 2
Kick OffFinal WhistleHomeAwayHomeAway
13:3014:05PlateHome0
14:1014:45PremierPlate0
15:0015:35PlatePremier0
15:4016:15PremierPlate0
16:3017:057th Place - Plate winnerPremier0
17:0017:45Final - Premier winner9th Place0

Under 9 - Day 3 (Field C & D)

Field 3Field 3Field 4Field 4
Kick OffFinal WhistleHomeAwayHomeAway
13:3014:05PlateEuropa
14:1014:45PremierChampionship
15:0015:35PlateEuropa
15:4016:15PremierChampionship
16:3017:0511th Place19th Place - Europa winner
17:0017:455th Place13th Place - Championship winner

Under 9 - Day 3 (Field E & F)

Field 5Field 5Field 6Field 6
Kick OffFinal WhistleHomeAwayHomeAway
13:3014:05EuropaEuropa0
14:1014:45ChampionshipChampionship0
15:0015:35EuropaEuropa0
15:4016:15ChampionshipChampionship0
16:3017:0521st Place23rd Place0
17:0017:4515th Place17th Place0

Venue


Magic United
Birmingham Rd & Emmanuel College Dr, Carrara QLD 4211

View on Google Maps
Image

Competition Rules 2021